Sepet

  • Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
WhatsApp Destek 09:00 - 17:00
(0534) 581 41 34
Elektronik Sigarada Devrim - Sıcaklık Kontrolü

Elektronik Sigarada Devrim - Sıcaklık Kontrolü

Elektronik sigara, sigaranın olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için icat edilmiş oldukça faydalı bir üründür. Ancak, özellikle ilk sürümlerde sıcaklık kontrolü bulunmadığından, likit yüksek ısılara maruz kalıp, buhar yerine dumana dönüşmekte; acı bir tadın yanı sıra oldukça zararlı olmaktaydı. Oysa yeni nesil ısı kontrollü atomizerlerde bu bir sorun değil. Termal kontrollü düşük dirençli atomizerlerle artık kuru duman yok.

Sıcaklık Kontrolü Nasıl Çalışır?

Öncelikle ısı kontrolü yapabilen bir elektronik sisteme ihtiyacınız vardır. Bununla birlikte, düşük akımda buharlaşma oluşturabilen atomizerler de gerekliliktir. Titanium ve Kanthal gibi özel metal bobin materyalleri kullanılarak sıcaklık kontrol altına alınır ve pek çok avantaj bir arada sunulur.  Gelişmekte olan vaporizer teknolojisi ilerleyen zaman içerisinde daha az güç tüketen ve daha az ısınan bobinleri benimsemekte ve bu bobinler sayesinde daha güvenli ve sağlıklı duman sağlamayı amaçlamaktadır. Bu sayede daha düşük güç kullanılıp, güç tüketimi azaltılır dolayısıyla batarya ömrü uzatılırken, daha sağlıklı buhar elde edilir.

Vaping teknolojisinde prensip hiçbir şekilde duman elde etmek değildir. Dumanın sigaradan bir farkı yoktur. Elektronik sigarada prensip, buhardır ki, bunun için likit madde aşırı ısınmadan kullanılabiliyor olmalıdır. Özel metaller kullanılarak ulaşılan bu sonuç bir çok avantaja sahiptir.

1 – Yanık Madde yok – Dumansız Sigara

Kullanırken, likitin yandığını çıkan cızırtıdan hissedebildiğiniz elektronik sigaralar yerine, tamamen damıtma yöntemi ile çalışan ürünlere sahip olacaksınız.  Damlatmalı sistemlerde likit seviyesi azaldığında devreye giren sistem istenmeyen sonuçları ortadan kaldırır. Sonuç olarak her zaman ferah bir buhar elde edersiniz.

2 – Çok daha güvenli

Aşırı yüklenme riski olmayan bobinler, her türlü olumsuzluk riskini ortadan kaldırır. Henüz olumsuzluk vakası rapor edilmemiş olsa da, 250 dereceye kadar ısınabilen bobinlerin risk ihtiva etme olasılığı ısı kontrolü ile sıfıra indirilir.

3 – Atmoizeriniz Daha uzun Ömürlü

Kullanacağınız atomizerin bobin ve pamukları yanma olmayacağından marjinal şekilde daha uzun ömürlü olacaktır. Likit azalması durumunda ısıyı kesme özelliği ve genel olarak yanmayı engelleyen yapısı sayesinde sistem ciddi bir kullanım ömrü ekstrası sunacaktır.

4 – Pil Ömrü

Isı oluşturmak için enerji tüketildiği gerçektir. Isı kontrollü yöntemler kullanarak daha uzun ömürlü bataryalara sahip olabilmeniz mümkündür.

Sıcaklık Kotrolü İçin Ne Gereklidir?

Esasında yeni nesil makinelerin içerisinde hazır gelen ısı kontrollü nikel bobinler kullanılabilir, ki bu cihazlar ısı kontrolünü dijital olarak yapabilmenize olanak verir.  Isı kontrollü bobinler Titanyum ve Ni200 klasmanında olmalıdır.

Dilerseniz TC mod vaporizerler kullanarak da bu sonucu elde edebilirsiniz. 0.4mm Ni200 teller kullanarak elde edeceğiniz bobinler sayesinde ısı kontrolü sağlayabilirisiniz. Ancak el yapımı bobin imal etmek, karmaşık ve deneyim isteyen bir husus olduğundan, hazır ürünleri tercih etmenizde fayda vardır.

2015 yılından beri piyasada bulunan çeşitli ısı kontrollü atomizerler ve makinelerler sayesinde bu sonucu elde edebilirsiniz. Yeni nesil makineler, dijital kontrollü ürünler olup, direnç, wataj ve ısı  kontrolüne izin verirler, Elbette bunu yapabilmeleri için elverişli bir atomizere sahip olmaları gerekir. Bu ayarı sunan cihazların üzerinde gelen atomizerler bu özelliklere sahiptir ve güvenle kullanılabilir. Yenileme işlemi yaparken, cihazınızın özelliklerine uygun yeni atomizerler alabilir veya söylediğimiz gibi kendi özel ısı kontrollü bobininizi yapabilirsiniz.

Üst düzey markalara ait, hazır bobin setlerini kullanabilir veya kendi yönteminizi geliştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle detaylı anlatımları içeren kaynaklara başvurmanızda fayda vardır. Düşük voltajlar söz konusu olduğundan, gerilimden korkmayın, ancak ne olursa olsun bobinler ciddi düzeyde ısınacaktır, buraya dikkat etmek gerekir.

Yorum yapın

Yorumlar yayınlanmadan önce yönetim tarafından incelenecektir